Об’єднані громади області перевиконали бюджети на 13 млн. грн. у першому півріччі 2018 року

Двадцять чотири з двадцяти шести ОТГ Чернівецької області перевиконали планові показники доходів своїх бюджетів (детальніше на графіку1). Найбільший відсоток перевиконання бюджетів у Вікнянській ОТГ – 41%, у Селятинській ОТГ-20%, у Кострижівській – 16%, у Юрковецькій ОТГ – 15%. Загалом громади області перевиконали свої планові показники доходів бюджетів на 13 млн. грн. або на 6%. Однак дві громади не змогли, за наслідками півріччя, виконати бюджетні плани. Це Мамаївська ОТГ, яка виконала бюджет на 98% та Мамалигівська – на 99%. Загалом бюджети громад зросли у порівнянні з першим півріччям минулого року на 32 млн.грн. або на 16% (детальніше на графіку 2).
Як відзначає регіональний консультант з бюджетних питань АМУ (ПУЛЬС) Євген Прокопець: «причиною високих відсотків перевиконання бюджетів в одних громадах і водночас недовиконання бюджетів у інших, може слугувати відсутність досвіду з планування бюджету на новій доходній базі у новостворених ОТГ. Якщо ми подивимось, то Вікнянська, Кострижівська, Юрковецька та Мамаївська ОТГ утворені наприкінці минулого року і вони тільки вчаться працювати з новими більшими бюджетами».
Крім того Євген Прокопець висловив занепокоєння через низький відсоток використання інфраструктурної субвенції громадами нашої області. «За даними обласного казначейства, станом на 20 липня використано лишень 8 з 68 млн. грн. (12%) цієї субвенції. Громадам варто більш активно включитись у процес використання коштів на інфраструктуру», – зауважив він.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *