Новоселицька ОТГ: молода громада, яка активно розвиває спорт та транскордонну співпрацю

Новоселицька ОТГ утворена наприкінці минулого року, тоді до її складу  увійшло 5 сільських рад та Новоселицька міська рада. Цьогоріч ще дві сільські ради прийняли рішення приєднання. Ця громада є другою за чисельністю у Чернівецькій області (чисельність населення перевищує 20 тис. жителів).

 

Новоселицька громада активно розвиває спорт. Цьогоріч громада отримала понад 3,6 млн. грн. субвенції на розвиток інфраструктури. Ці кошти заплановано використати не тільки на ремонт шкіл та доріг, а й на спортивні об’єкти, зокрема на облаштування трибун на стадіоні в селі Строїнці.  Окрім бюджетних коштів в Новоселиці спільно з молдавськими партнерами з Унген впроваджується транскордонний проект «Шлях до здорового життя через розвиток транскордонної спортивної інфраструктури».  В рамках реалізації цього проекту громада отримає сучасні спортивні поля на міському стадіоні, спортивний інвентар, також буде проведено цілу низку спільних спортивних заходів для представників громад Новоселиці та Унгени.

Також

в Новоселиці  вже декілька років впроваджується роздільний  збір сміття. При цьому на його організацію міська рада отримала теж грантові кошти від транскордонних проектів. Як відзначає міський голова Марія Нікорич: «В рамках минулого проекту ми встановили по місту 65 контейнерів-сіток для ПЕТ-пластику та придбали сміттєвоз. Пізніше були проведені декілька зустрічей із мешканцями. Завдяки їм ми дещо змінили початкові плани. Люди захотіли на тих сміттєвих майданчиках встановити ще спеціальні контейнери для збору битого скла, щоб не накопичувати вдома. Також ми закупили для приватного сектору сміттєві контейнери і пакети». Тепер громада впроваджує проект «Крок за кроком до роздільного збору твердого сміття», яким передбачено проведення інформаційних кампаній для мешканців громади.  Що важливо централізований вивіз сміття запроваджується не тільки у Новоселиці, але й селах які увійшли до громади.

Загалом тільки ці два вищезгадані транскордонні проекти дозволили залучити додаткових коштів для роозвитку громади у розмірі майже 4,5 млн. грн.

Чернівецьке РВ АМУ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *