Державний нагляд за місцевим самоврядуванням: АМУ не підтримує, натомість Асоціація ОТГ виступає за

Асоціація міст України надала Мінрегіону заперечення на проект Закону “Про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та деяких законодавчих актів України щодо зменшення заходів та упорядкування системи державного нагляду і контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування”.
Це вже друга спроба Мінрегіону розробити законопроект такої тематики – перший варіант за численної та одностайної критики від членів АМУ у вересні 2017 року було відкликано розробником. Аналіз проекту Закону свідчить про його неузгодженість з Конституцією України, Європейською хартією місцевого самоврядування, принципами місцевого самоврядування, визначеними Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні». Мінрегіон пропонує створити спеціальний наглядовий орган для здійснення державного нагляду за всіма власними (самоврядними) повноваженнями органів місцевого самоврядування. На початку таким органом пропонується зробити Мінрегіон та його територіальні підрозділи. Такий підхід щонайменше не узгоджується з функціями місцевих державних адміністрацій (пункти 1, 2 статті 119 Конституції України) та функціями прокуратури (пункт 3 статті 131-1 Конституції України). Це при тому, що відповідне взаєморозуміння вже було знайдено, і АМУ послідовно виступала за необхідність  внесення змін до Конституції України щодо заміни нинішніх місцевих державних адміністрацій з політично-управлінськими функціями на префектури з формально-наглядовими функціями щодо органів місцевого самоврядування.
Натомість Асоціація ОТГ підтримує запровадження системи адміністративного нагляду за діяльністю органів місцевого самоврядування. Про це заявив  Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубко, після зустрічі з представниками цієї Асоціації.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *