В Києві говорили про децентралізацію

В Києві відбувся п’ятий Національний прес-клуб реформ «Децентралізація: результати, виклики і перспективи». Захід організовано у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID. На Прес-клубі зібралися більше 100 представників ЗМІ з усіх областей України.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, розповів про Держбюджет на наступний рік. Він відзначив, що «завдяки позиції АМУ вдалось відстояти: відрахування до бюджетів міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад 37% надходжень від рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів; зарахування до місцевих бюджетів адміністративних штрафів за порушення законодавства про працю; скасування пільг зі сплати плати за землю за земельні ділянки, надані для Укрзалізниці, збільшено коштів на інфраструктурну субвенцію».
Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк презентував тему «Медична реформа: успіхи та плани на 2019 рік» . Він повідомив, що українці продовжують укладати договори з сімейними лікарями: 22 мільйона людей обрали свого сімейного лікаря. 76% пацієнтів задоволені лікарями, яких обрали. А в 2019 році буде запроваджено електронні медичні документи: карта пацієнта, направленння до спеціаліста, рецепт і лікарняний, – П.Ковтонюк. Також він розповів про те, який відсоток закладів первинної медицини, уклали договори з НСЗУ. Місцева влада до кінця року має забезпечити реорганізацію всіх закладів первинної медицини та спеціалізованої амбулаторної ланки. За матеріалами прес-служби АМУ.