Чернівці не отримають цього року додаткову дотацію на утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Асоціація міст України виступила проти цього

Асоціація міст України заявляє про несправедливий та недемократичний розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я.16 січня 2019 року Уряд прийняв розпорядження, яким погодив розподіли цієї дотації у всіх областях. Проект рішення підготовлено за даними обласних державних адміністрацій.

Як повідомляє прес-служба Чернівецького Регіонального відділення АМУ, у Чернівецькій області додаткову дотацію на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я не отримає місто Чернівці. Це відбулось через те, що бюджету міста затверджена реверсна дотація в сумі 5.8 млн. грн., а згідно з Порядком розподілу додаткової дотації, затвердженим розпорядженням ОДА від 20.11.18 р. №1295-р бюджети, яким затверджена реверсна дотація додаткової дотації не отримують.

Асоціація міст України як захисник та представник інтересів громад звернулася до Прем’єр-міністра України з проханням відмінити вищезазначене рішення Уряду та повернути його на доопрацювання для забезпечення об’єктивного і демократичного розподілу коштів між місцевими бюджетами на здійснення переданих з державного бюджету видатків.

Довідка. 45% дотації перерозподілено на обласні бюджети, хоча питома вага видатків на освіту і охорону здоров’я загального фонду обласних бюджетів в структурі загального обсягу асигнувань всіх місцевих бюджетів за відповідними галузями складає лише 11%. А для міст обласного значення, які утримують майже 70 % всієї інфраструктури освіти і охорони здоров’я, передбачено лише 5% загального обсягу дотації, для об’єднаних територіальних громадам, в яких проживає чверть населення нашої держави, – лише 13,5 %.