В об’єднаних громадах Чернівецької області власні надходження до бюджетів за минулий рік зросли на 40%

Об’єднані громади області, які в минулому році вийшли на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом, вдало завершили 2017 фінансовий рік. План по надходженню власних доходів в цілому по всіх ОТГ виконано на 105,6%, загальна сума перевиконання склала 14,2 млн.грн. Найбільший відсоток виконання склав в ОТГс.Вашківці Сокирянського р-ну 120,3%, найменший – в ОТГ м.Сторожинець 101,1%. В абсолютних сумах найбільше перевиконання бюджету досягли ОТГ – смт Глибока 1,9 млн.грн., м.Вижниця 1,5 млн.грн., с.Волока 1,5 млн.грн., с.Великий Кучурів 1,4 млн.грн.
Консультанти Чернівецького РВ АМУ проаналізували виконання бюджетів в об’єднаних громадах Чернівецької області за 2017 рік та виявили, що у 15 з 16 громад надходження до бюджетів зросли у порівнянні з 2016 роком.
Найбільший ріст за минулий ріквідбувся у Великокучурівській ОТГ -на 67%, у Красноїльській ОТГ бюджет за рік зріс на 63%, у Недобоївській-майже на 59%. В середньому по громадах ріст доходів за минулий рік склав 40%. Найменше доходи зростали у сільськіх об’єднаних громадах Вашковецькій та Волоківській, а в Усть-Путилі доходи за минулий рік навіть не досягли розмірів 2016 року. За словами регіонального консультанта з бюджетних питань АМУ Євгена Прокопця: «Зменшення власних доходів у порівнянні з 2016 роком допустила тільки Усть-Путильська ОТГ, у зв’язку із законодавчими змінами щодо справляння лісового збору за санітарну вирубку лісів, який зараховується до місцевих бюджетів».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *