Чи стане 2018 – роком нарощення об’єднаних громад Буковини?

В Чернівецькій області утворено 26 ОТГ, багато з них об’єднало два – три населені пункти. Такі громади є, як правило, малочисельними і потребують подальшого укрупнення.
Які перспективи доєднання до об’єднаних громад інших населених пунктів? Ми звернулись за коментарем до консультанта з правових питань #Чернівецького_РВ_АМУ Ольги Чепель: «Законодавець вніс минулого року зміни до Закону України «Про добровільне обєднання територіальних громад», яким прописав процедуру приєднаннянаселених пунктів до існуючих об’єднаних територіальних громад. Процедура приєднанняє спрощеною у порівнянні з процедурою об’єднання ОТГ. Разом з тим,вимагає відповідностіперспективному плану формування територій громад , а такожприєднаннядо міських радОТГ має відмінності від приєднаннядо сільських та селищних. У першому випадку додаткові вибори депутатів тих сіл чи селищ, що приєднуються, не проводяться. У Законі України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» вказано, що повноваження сільської, селищної ради та голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади, припиняються з моменту прийняття радами рішення про приєднання до міської об’єднаної територіальної громади. У другому – припинення повноважень сільської, селищної ради, сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до сільської, селищної об’єднаної територіальної громади, відбувається після проведення додаткових виборів, рішення про призначення яких приймає ЦВК.
Процес приєднання у нашій області по факту вже стартував. У вересні Старожадівська сільська рада прийняла остаточне рішення про приєднання до Сторожинецької міської ОТГ. Чернівецька ОДА направила звернення до ЦВКпро призначення додаткових виборів депутатів від жителівс.Черепківці, що приєднуються до Глибоцькоїселищної ОТГ, та жителів с.Буківка, що приєднуються до Тереблечанськоїсільської ОТГ. Також створена спільна робоча група з розробки проекту рішення про приєднання сіл Підзахаричівської сільської ради до Вижницькоїміської ОТГ. Розпочалсь процедура приєднання Рухотинської сільської ради до Клішковецькоїсільської ОТГ, а також Сокирянська міська ОТГ дала згоду на приєднання 6 сіл Сокирянського району.
Отже процес приєднання сіл до об’єднанихтериторіальнихгромад в області набирає обертів».

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *