Отримані в результаті децентралізації інструменти та ресурси громади мають використати для розвитку місцевої економіки, – виконавчий директор АМУ О.Слобожан

Місцева влада та громади повинні бути більш відповідальними за ресурси і повноваження, які були передані на місцевий рівень, – вважає Міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко.

 

«Треба відзначити, що після реформ децентралізації дуже суттєвий ресурс пішов на регіональний рівень. Але все одно держава ще додатково передбачає підтримку. За всіма програмами, які ми спрямовуємо на місцевий рівень, держава ще додатково дає 38 мільярдів через різноманітні програми. Це 11 мільярдів, які ми додаємо через Фонд регіонального розвитку і субвенції на соціально-економічний розвиток. Це 2 мільярди на об’єднані територіальні громади. Це програми фінансування питної води. Програми з фінансування спортивної інфраструктури. І дуже багато інших програм, які держава підтримує додатково», – підкреслив Олександр Саєнко.

В свою чергу виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, наголосив, що щорічне зростання місцевих бюджетів – близько 30%.

«Законодавче поле з децентралізації достатньо якісно сформовано. Зараз стоїть питання його імплементації і впровадження цих змін. Коли громада матиме відповідну стратегію економічного розвитку, – тоді той ресурс, який на сьогодні є, буде ефективно використовуватись», – підкреслив він.

Виступ О.Слобожана можна переглянути тут:

Джерело: Урядовий портал та сайт АМУ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *